Najpiękniejsza Polka świata

Konkurs Miss World Poland

Konkurs Miss World Poland to bezpośrednie, krajowe eliminacje do konkursu Miss Świata.

Wybory Miss World to największy konkurs piękności na świecie, który organizowany jest od 1951 roku i biorą w nim udział reprezentantki ponad 100 krajów. Jego głównym przesłaniem jest „piękno z misją”, czyli zwrócenie uwagi świata na problemy potrzebujących. Każda uczestniczka konkursu Miss World swoją postawą i działaniem we własnym kraju tworzy zainteresowanie opinii publicznej wokół pomocy najbardziej potrzebującym grupom społecznym.

Polska dołączyła do grona krajów ubiegających się o koronę Miss World w latach 80-tych ubiegłego wieku. Przez blisko 30 lat uczestnictwa w wyborach najpiękniejszej kobiety na świecie, naszym reprezentantkom udało się zdobyć koronę najpiękniejszej oraz zajmować wysokie miejsca w TOP konkursu.

W gronie laureatek konkursu Miss World znalazły się m.in:

  • Aneta Kręglicka, Miss World 1989
  • Monika Nowosadko, III vice Miss World 1987
  • Ewa Wachowicz, III vice Miss World 1992
  • Katarzyna Borowicz, III vice Miss World 2004

Za organizację konkursu Miss World Poland odpowiedzialna jest Elżbieta Wierzbicka, ekspert w dziedzinie konkursów piękności. Jej wiedza i wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas zarządzania konkursami piękności gwarantują profesjonalizm i transparentność zasad wyboru polskiej kandydatki do korony Miss World. Dzięki jej inicjatywie, w 2006 roku Polska po raz pierwszy była gospodarzem  konkursu Miss World, który zwieńczyła gala finałowa zorganizowana w Warszawie.

Konkurs Miss World Poland swoją wiedzą i doświadczeniem wspierać będzie Ambasadorka wyborów, III vice Miss Świata z 2004 roku Katarzyna Borowicz. Jej wiedza pomoże laureatce w przygotowaniach do reprezentowania Polski na najbardziej prestiżowym, międzynarodowym konkursie piękności. Katarzyna Borowicz od wielu lat mieszka we Włoszech, gdzie pracuje dla największych marek modowych.


Więcej szczegółów na stronie: www.missworldpoland.org

Miss World Poland 2015

Fundacja Projekt Miss

ul. Opata Hackiego 12

81-213 Gdynia

Email: biuro@projektmiss.pl

Telefon: +48 578 612 951

Facebook