Najpiękniejsza Polka świata

O konkursie

Bezpośrednie eliminacje do konkursu Miss World już w Polsce!!!  
Na mocy umowy licencyjnej podpisanej pomiędzy Miss World Organization oraz nowym podmiotem na rynku polskich konkursów piękności – Biurem Miss World Poland, po raz pierwszy w Polsce odbędą się bezpośrednie eliminacje do największego konkursu piękności na świecie, wyborów Miss World.
Konkurs Miss World Poland to jedyny konkurs piękności w Polsce, gwarantujący laureatce prawo startu w wyborach Miss Świata. W eliminacjach mogą wziąć udział bezdzietne panny w wieku 18 – 24 lata, posiadające obywatelstwo polskie oraz charakteryzujące się oryginalną urodą, proporcjonalną sylwetką a także nieposzlakowaną opinią. Dodatkowe atuty, które będzie oceniało jury odpowiedzialne za wybór pretendentek do tytułu polskiej Miss Świata to m.in. posiadane talenty, osiągnięcia sportowe, doświadczenie w pracy modelki oraz zaangażowanie w akcje społeczne.

- Impulsem, który nakłonił mnie do utworzenia nowego konkursu piękności gwarantującego  Polce prawo startu w wyborach Miss Świata było zaufanie, którym obdarzyła mnie dyrektor konkursu Miss World, pani Julia Morley. Znam Panią Julię Morley od 10 lat i jestem pewna, że wspólnie z biurem Miss World w Londynie, będziemy otwierać Polkom drzwi do międzynarodowej kariery poprzez udział w konkursie Miss World.” – mówi Elżbieta Wierzbicka, odpowiedzialna za organizację Miss World Poland.
Wybory Miss World są organizowane od 1951 roku. Polska ma na swoim koncie wiele sukcesów w tym konkursie jak m.in. tytuł Miss World 1989 dla Anety Kręglickiej, III vice Miss World 1992 dla Ewy Wachowicz czy wyróżnienie Katarzyny Borowicz tytułem III vice Miss World w 2004 roku.

Konkurs Miss World podczas każdej edycji realizuje ideę Beauty with the purpose  Piękno z przesłaniem, czyli zwrócenie uwagi świata na problemy potrzebujących, którzy nie potrafią poradzić sobie z napotkanymi przeciwnościami losu.
Konkurs Miss World Poland również będzie realizował program Piękno z przesłaniem i postaramy się wspierać finansowo jak największą liczbę utalentowanych dzieci i młodzieży, która ze względu na trudną sytuację materialną na terenie obszarów wiejskich, nie dysponuje środkami na rozwój swojego talentu – zaznacza Elżbieta Wierzbicka. 

Piękno polega na właściwej proporcji i blasku.

Tomasz z Akwinu

Marta Pałucka - Miss World Poland 2015

Fundacja Projekt Miss

ul. Opata Hackiego 12

81-213 Gdynia

Email: biuro@projektmiss.pl

Telefon: +48 578 612 951

Facebook